طرز تهیه سوهان به طور کامل

یکی از سوغاتی های خوشمزه اصفهان در کنار گز، سوهان اصفهان می باشد. سوهان با آن طعم و رنگ باعث می شود که طعم لحظاتمان را شیرین کند و کاری کند تا دورهمی های به یادماندنی را در کنار یکدیگر تجربه کنیم. البته سوهان را باید سوغات اصیل استان قم به حساب آورد اما پخت و تولید این شیرینی خوش طعم، در اصفهان هم رونق فراوانی دارد. در ادامه این مقاله به بررسی طرز تهیه سوهان پرداخته شده است.

به طور کلی سوهان را جزو دسته حلواها به حساب می آورند که طعم شیرین خود را از جوانه گندم به دست می آورد. سوهانی که در اصفهان تولید می شود را با نام سوهان عسلی می شناسند و سوهان تولیدی در قم در انواع مختلف، سوهان کره ای، لقمه،حلوایی، دسر سوهان و…پخت می شوند که در ادامه به طرز تهیه سوهان به طور کامل پرداخته می شود.

سوهان تا قبل از دوره ناصرالدین شاه قاجار با عنوان حلوا شناخته می شد اما در مجلسی که در قم برقرار شد و یکی از بزرگان قم این شیرینی را به عنوان پیشکش به نماینده شاه تقدیم کرد؛ نام آن به سوهان تغییر پیدا کرد. این وجه تسمیه به برندگی سوهان که همه چیز را به اصطلاح می برد و قابل هضم می کند، بر می گردد.

این حلوای خوشمزه برنده، دارای خواص و ترکیبات طبیعی است که به دلیل همین طبیعی بودن و عدم وجود مواد و ترکیبات نگهدارنده و مصنوعی، بسیار خواص مفیدی برای بدن داشته و علاوه بر حس خوب و لذتی که در هنگام خوردنشان به انسان منتقل می کنند؛ می توانند کالری و انرژی بالایی هم داشته باشند و با آشنایی با طرز تهیه سوهان می توانید خود شما این ماده خوراکی خوشمزه را تولید کنید و از خواص آن بهره ببرید.

ترکیبات مورد استفاده در طرز تهیه سوهان:

ما در اینجا سعی داریم شما را با دو نوع از رایج ترین سوهان ها آشنا کنیم. ترکیب اول، ترکیب سوهان قمی است و ترکیب دوم سوهان عسلی که در اصفهان تولید می شود.

طرز تهیه سوهان قم:

این سوهان خوشمزه را با جوانه گندم؛ هل؛ مغز پسته و بادام؛ کره یا روغن حیوانی تولید می کنند. این سوهان سفت نباید باشد و به دندان نچسبد. تردی و نرمی از مشخصات اصلی این سوهان می باشد.

سوهانی که به این ترتیب آماده می شود دارای انواع مختلفی است. از جمله:

سوهان قم که به شکل دایره های بزرگ تولید می شوند و در بسته بندی های فلزی روانه بازار می شوند.

سوهان لقمه که ترکیبی کاملا شبیه به نوع اول دارد، تفاوتش در لقمه بودن آنهاست. به طوریکه جدا از هم هستند و به صورت تک و انفرادی می توان آنها را استفاده کرد.

طرز تهیه سوهان را به طور کامل بیاموزید

سوهان گزی که ترکیب منحصر به فردی در طعم و خوشمزگی داشته و مخلوطی است از سوهانی که درونش با ترکیب گز پر شده باشد.

سوهان حبه که در اندازه ای مشابه حبه های قند بوده و در کنار چای طعم خوبی دارد.

دسر سوهان که روان بوده و حالتی شبیه به حلوا داشته و با قاشق میل می شود.

مواد اولیه طرز تهیه سوهان عسلی اصفهان:

این سوهان خوشمزه اصفهانی؛ از شربت شکر و عسل و زعفران و مغزهای مختلف مانند بادام و پسته تولید می شوند. ضخامت آن تا حدودی از پولکی بیشتر است اما ترکیب آنها به جز در استفاده از مغزها، شبیه به هم است. از انواع مشابه این سوهان می توانیم به سوهان کنجدی اشاره کنیم. سوهان کنجدی که در آن به جای مغز بادام و پسته از دانه های کنجد استفاده می شود.

طرز تهیه سوهان عسلی:

سوهان عسلی اصفهان نوعی آبنبات به حساب می آید که به دلیل حجم کم و کوچکی که دارد برای مهمانی ها در ایام مختلفی مانند اعیاد، می تواند گزینه مناسبی محسوب شود. تهیه این آبنبات کار مشکلی نیست.

به این ترتیب که ابتدا کره را روی حرارت آب می کنید و سپس عسل و شکر و آب را به آن اضافه کرده و صبر می کنید تا کاملا حالت روان پیدا کنند. گاهی می توانید آنها را هم بزنید تا ترکیب یکنواخت بشود و البته شربتی تقریبا طلایی رنگ متمایل به قهوه ای و غلیظ به دست بیاید. در این مرحله خلال بادام را اضافه کرده و آنقدر باید این ترکیب هم بخورد تا روغن جدا شده و در این زمان که مایع کاملا طلایی شده است زعفران آب کرده را هم اضافه می کنید. می توانید این مایع را قاشق قاشق روی سینی از قبل چرب شده ریخته و منتظر بمانید تا خود را ببندند.

البته قبل از بستن باید چند خلال از مغز پسته را هم به عنوان تزیین روی سوهان ها قرار دهید. بعد از خنک شدن و بستن سوهان ها می توانید آنها را از سینی به دلیل چرب بودن، به راحتی جدا کنید و در ظرف درب دار در یخچال برای مدت طولانی نگهداری کنید.

نکات مهم در مورد طرز تهیه سوهان:

به غیر از زعفران برای طعم دادن به سوهان خود می توانید از ادویه جات دیگری مانند هل و یا آب لیمو یا لیمو عمانی های پرپر شده هم استفاده کنید.

اگر به جای مغز بادام و تزیین خلال پسته از کنجد، استفاده کنید سوهان کنجدی تولید خواهید کرد.

برای اینکه بفهمید چه موقع سوهان آماده است و باید از روی حرارت برداشته شود، کافیست یک قطره آب داخل مایع سوهان بریزید. اگر فورا خودش را بست یعنی کار تمام شده است و محتویات آماده اند.

در هنگامی که مشغول ریختن مایع سوهان روی سینی هستید، بهتر است بقیه محتویات داخل قابلمه را روی شعله پخش کن و حرارت بسیار کم قرار دهید تا در این فاصله زمانی خودش را نبندد.

حتما سوهان عسلی را در یخچال نگهداری کنید. خنکی و خشکی یخچال باعث خواهد شد تا سوهان ها به یکدیگر نچسبند و سفت نشوند.

به طور کلی پخت و آماده سازی سوهان عسلی به هر شکلی که باشد، کار پیچیده ای نیست و با صرف زمان اندکی می توان آنها را آماده کرد. در این میان استفاده از یک آبنبات طبیعی و خوشمزه مهمترین اصلی است که به دست خواهید آورد.

سوهان از هر نوع و با هر طعمی که تهیه شود، یکی از اصیل ترین و خوشمزه ترین شیرینی های ایران محسوب می شود که هیچکس با یک بار خوردن و مزه کردن آنها، دل ازشان نخواهد کند.

طرز تهیه سوهان عسلی و یا سوهان قمی در اشکال مختلف، در بسیاری از کارگاه های سنتی در استان های اصفهان و قم و حتی کرمان؛ هم اکنون در حال جریان است و بسیاری از تولیدات درجه یک در این کارگاهها به چرخه صادرات نیز وارد می شوند.

در این مقاله به طور اجمالی با طرز تهیه سوهان اصفهان و قم و مواد تشکیل دهنده این انواع سوهان آشنا شدید. در پایان نظر خود را در خصوضص این شیرینی خوشمزه بیان کنید.

اشتراک گذاری
شبکه های اجتماعی آنتیک:
طرز تهیه سوهان به چه شکلی است؟

فهرست مطالب