گز لقمه ای 30% پسته (جعبه ترمه)

خرید گز لقمه ای 30% پسته (جعبه ترمه)

محصول جدید

وزن خالص : 400 گرم

More details

464,000 تومان

- +

 
اظلاعات بیشتر

می دانید گز لقمه چیست؟ آیا با محصول گز آشنایی دارید؟

گز نوعی شیرینی است که یکی از سوغاتی های مهم شهرهای اصفهان،همدان و یزد می باشد. اولین تولیدکننده و البته مخترع گز فردی به نام محمد علی شکرچیان در اصفهان بوده‌است. گز اصفهان مرغوب ترین نوع گز است و قدمتی 450 ساله دارد.

گز لقمه یکی از انواع گز است که به علت نحوه مصرف آن به آن گز لقمه گفته می شود. این گز معمولا دارای روکش است که استفاده از آن را آسان تر می کند.

از ترکیبات استفاده شده در گز سفیده تخم مرغ، آرد سفید و گلاب است. همچنین معمولا افزودنی دیگری برای ایجاد طعم خاص به آن افزوده می شود که معمولا از انواع مغزها مثل فندق، بادام و پسته انتخاب می شود.

رایج ترین افزودنی که به گز اضافه می شود پسته است. محصولی که در اینجا مشاهده می کنید گز لقمه با 30 درصد پسته است که درصد استفاده شده در آن طعم مطبوعی از پسته به گز می دهد.از خواص گز پسته ای می توان به درمان کم خونی و افزایش زیبایی پوست و مو اشاره کرد.

اگر گز را بعنوان مصرف شخصی و بخصوص بعنوان هدیه استفاده می کنید احتمالا جعبه آن نیز برای شما مهم است. این محصول گز آنتیک دارای جعبه چوبی با روکش ترمه است که زیبایی فوق العاده ای به آن می بخشد. ترمه بخصوص برای افرادی که به هنر سنتی ایران علاقه مند هستند جذاب است. یکی از دو رنگ اصلی استفاده شده در ترمه های ایرانی آبی است که در ترمه این محصول از همین رنگ استفاده شده است.

می خواهید هدیه ای بدهید؟ شیرینی یکی از بهترین هدایاست و چرا گزلقمه ای 30 درصد پسته با روکش ترمه نباشد؟ 

 
جزئیات محصول

30 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: