مواد تشکیل دهنده گز چیست؟

گز را همه ما می شناسیم. چه گروهی از ما که به اصفهان سفرکرده اند و از میان مغازه های متعدد میدان نقش جهان، یا دیگر دکان های قدیمی سطح شهر، این سوغات ناب اصفهان را خودشان خریده اند و چه آنهایی از ما که در مغازه های شیرینی فروشی به بهانه فرارسیدن عید نوروز و یا شب یلدا، دنبال گز اصیل گشته ایم و آنها را خریداری کرده ایم. در این مقاله از بلاگ گز آنتیک به این موضوع می پردازیم که مواد تشکیل دهنده گز چیست؟ این مواد تشکیل دهنده گز چه خواصی را نصیب بدن ما می نماید؟

گز شیرینی خوشمزه کشدار اصفهانی، سرشار از مغزهای سبز و قهوه ای بادام و پسته، با آن طعم بی نظیری که البته در بعضی از انواع گزهای سنتی تر، بیشتر خود را نشان می دهد. هیچ طعم دیگری را شبیه آن نمی توانید بیابید.

هیچوقت از خود پرسیده اید که راز این همه خوشمزگی گزها چیست؟ مگر داخل گز از چه موادی استفاده می شود که حتی با گذشت زمان هم، از طعم خاص آن کاسته نمی شود؟

در این مقاله می خواهیم  راجع به موادی که در تولید گزها به کار می روند صحبت کنیم. بدون شک اگر به آنالیز و تجزیه این خوراکی خوشمزه بپردازیم، بیشتر پی به خواص آن هم خواهیم برد.

مواد تشکیل دهنده گز خیلی پیچیده و غیرقابل دسترسی نیستند. به ترتیب با هریک از آنها آشنا خواهیم شد:

مواد تشکیل دهنده گز:

  • شهد یا شیره انگبین
  • شکر و گلوکز مایع
  • سفیده تخم مرغ
  • گلاب یا گهگاه هل
  • مغز بادام و پسته در بعضی از اوقات هم مغز فندق

مواد تشکیل دهنده گز را بشناسید

شیره انگبین از مهم ترین مواد تشکیل دهنده گز:

در این میان باید به نکته ای اشاره کنیم و آن شهدانگبین است. اصلی ترین و مهمترین مواد تشکیل دهنده گز، همین شیره است. البته باید بگوییم که استفاده از این شیره به ندرت در تولید گز اتفاق می افتد. و معمولا گزهای آماده ای که در بازار فروخته می شوند به جای این شهد جادویی، از شکر و گلوکز مایع استفاده می کنند.

گزهای که با شیره انگبین ساخته می شوند، بسیار گران هستند و به همین دلیل می توانیم به جرأت بگوییم که 90 درصد ما گز واقعی نخورده ایم! طعم واقعی و اصیل گز همانی است که با شهد انگبین درست می شود.

اگر بخواهیم راجع به این شیره به طور مفصل صحبت کنیم باید بگوییم که این شیره خوشمزه و شیرین و چسبناک  توسط یک نوع حشره خاص به نام پسیل گز روی درختچه ای خاردار به نام انگبین تشکیل می شوند.

این شیره مثل عسل طبیعی می ماند و به شکل صمغ، بر روی خارانگبین تشکیل می شوند. به دلیل خواص بالایی که این شهد دارد به عنوان ماده شیرین کننده به جای شکر در تولید گز به کار گرفته می شوند. البته در بعضی از مواقع به جای گزانگبین، از شیرخشت و یا ترنجبین هم استفاده می شود که آنها هم در گروه انگبین ها هستند.

اگر بخواهیم از خواص باورنکردنی شهد انگبین که یکی از مواد تشکیل دهنده گز می باشد، بگوییم باید به وجود ویتامین ها و املاح معدنی در آنها، قند و الکل آنها اشاره کنیم.

خواص شهدانگبین، از مواد تشکیل دهنده گز چیست؟

طبع انگبین خنک بوده و بسیار مقوی است و دارای کلسیم و ویتامین D که مسلما برای استحکام استخوان ها و پیشگیری از بیماری های مربوط به مفاصل و استخوان ها بسیار می توانند اثرگذار باشند. اگر انگبین ها به مقدار کم مصرف شوند می توانند نقش ملین را داشته باشند و در صورت استفاده زیاد، مسهل خواهند بود. بنابراین برای افرادی که از یبوست رنج می برند می توانند مفید واقع شوند.

این ماده خوشمزه و شیرین موجود در گز، می تواند در تسکین سرفه و گلودرد هم به کار رود و برای پوست و جوانسازی آن بسیار نقش مهمی را بازی می کند. به دلیل داشتن ترکیب الکل، یک نوع ضدعفونی کننده هم می تواند باشد و یک آنتی بیوتیک و ضدباکتری و ضدقارچ هم می تواند باشد. به دلیل داشتن منیزیم به عنوان ضدسرطان هم عمل می کنند.

علاوه بر اینها از بیماری های قلبی-عروقی، بیماری های دستگاه گوارشی، بی اشتهایی و کم خوابی و موارد بسیار دیگر می تواند جلوگیری و یا جلو پیشروی آنها را بگیرد.

با توجه به تمامی این خواص و موارد بی شمار دیگری که در ارتباط با این شهد جادویی عنوان شده است و همچنین شیرینی و خوشمزگی آن، گزی که با انگبین اصل درست می شود، یک سروگردن از گزهای تولیدی که در ترکیب آنها از قند و گلوکز برای شیرین شدن استفاده می شود، بالاتر هستند و طعم بی نظیری را دارند که در گزی دیگر ، اصلا نمی توان شبیه آن را یافت. پس یکی از اصل ترین مواد تشکیل دهنده گز، گزانگبین می باشد.

مواد تشکیل دهنده گز چیست؟

سفیده تخم مرغ، یکی دیگر از مواد تشکیل دهنده گز:

سفیده تخم مرغ که یکی از مواد تشکیل دهنده گز می باشد، سرشار از پروتئین آلبومین می باشد که به تنهایی می تواند منبع غذایی مهمی برای تأمین انرژی بدن به شمار آید و چون برای عضله سازی بسیار مفید است مورد استفاده بدنسازان قرار می گیرد. علاوه بر اینها سفیده تخم مرغ دارای ویتامین های A، E ،K  و B12می باشد.

وجود همگی این ترکیبات در ساخت گز، به معنی تجمع همه این ترکیبات مفید به صورت کامل و در کنار هم است.

مغز بادام و پسته:

همه ما کم و بیش با اهمیت خشکبار و مخصوصا آجیل و مغزها از نظر مواد مغذی، آشنایی داریم. وجود دو نوع مغز در تولید هر دانه از گزها، نشاندهنده پرخاصیت بودن این شیرینی از لحاظ وجود ترکیبات و املاح معدنی مهم مانند کلسیم و منیزیم، اسید فولیک، آنتی اکسیدان ها، فیبر و پروتئین و آهن و …می باشد و به تنهایی قادر خواهند بود تا از وقوع و یا بدتر شدن بسیاری از بیماریها جلوگیری کنند.

در کنار اصلی ترین مواد تشکیل دهنده گز که برای شما توضیح دادیم، وجود طعم دهنده هایی مانند گلاب و یا هل؛ هم خودشان می توانند منبع مهمی برای دریافت خواص طبیعی باشند.

با این تفاسیر استفاده از گز نه تنها منع مصرف نداشته بلکه به دلیل خواص بی شمار ترکیبات داخل آن؛ برای حفظ سلامت بدن و یا جلوگیری از بیماری ها در آینده، بسیار مهم و با ارزش می تواند تلقی شود.

البته همانطور که در ابتدای بحث گفتیم، این خاصیت ها با وجود شهدانگبین درگز، چندین برابر می شود وگرنه در صورت استفاده از شکر و قند مصنوعی ممکن است مصرف بیش از اندازه آنها برای بیماران دیابتی مضر باشد.

در این مقاله به طور کلی به اصلی ترین مواد تشکیل دهنده گز پرداختیم و خواص آن ها را بیان کردیم.

اشتراک گذاری
شبکه های اجتماعی آنتیک:

فهرست مطالب