مواد تشکیل دهنده سوهان چیست؟

سوهان شیرینی خوشمزه و معروف ایرانی است که در بسیاری از مهمانی ها مصرف می شود.آیا می دانید مواد تشکیل دهنده سوهان چیست؟ می دانید که خواص آن بخاطر مواد تشکیل دهنده اش است؟ آیا علاقه مند هستید تا اطلاعات بیشتری در مورد این محصول معروف و خوشمزه بدست آورید. با ما همراه باشید تا دانسته هایمان را در اختیارتان قرار دهیم.

ما ایرانی ها عادت داریم در کنار نوشیدنی همیشگی مان یعنی چای، از مواد شیرین استفاده کنیم تا طعم گس چای را کمی متعادل تر کند. در دنیای شیرینی ها و دسرها و تنقلات، کم نیستند موادی که هم بسیار خوشمزه هستند و هم از نظر مواد و ترکیبات اولیه بسیار مقوی و  مفید. در کنار همه شیرینی هایی که از قبل وجود داشته و مورد استقبال ما قرار گرفته اند و یا به تازگی جای خود را در شیرینی های مورد مصرف ما پیدا کرده اند، بعضی از شیرینی ها هستند که همه ما از سالیان دور از آنها خاطره داشته ایم و داریم و به نوعی تداعی کننده ایامی خاص در ذهن ما هستند و نوستالژی برای ما به حساب می آیند. مثلا شیرینی روزهای ماه رمضان را همه ما می شناسیم: زولبیا و بامیه. شیرینی هایی که فقط مختص این روزها هستند و بیشترین مصرف را دارند. و یا شیرینی هایی که بیشترین مصرف را در اعیادی ملی مثل عید نوروز دارند.

یکی از شهرهایی که محل تولید بسیاری از سوهان است اصفهان می باشد.

اصفهان شهری از ایران

سوهان شیرینی است که امروز قرار است بیشتر به آن بپردازیم و با ترکیبات تشکیل دهنده آن بیشتر آشنا شویم.

مواد تشکیل دهنده سوهان

وقتی تکه های خوش عطر و بوی سوهان با آن رنگ طلایی در دهان گذاشته می شود و ذره ذره شروع به آب شدن می کند، انگار هیچ ماده دیگری در آن لحظه در دنیا وجود نخواهد داشت که به این خوشمزگی و دلچسبی باشد!

اما خیلی جالب است اگر بدانید که این همه رنگ و بو و عطر با ترکیبی ساده و کاملا مقوی به دست خواهد آمد. مواد تشکیل دهنده سوهان از هر نوعی که باشد ( منظور انواع سوهان قم است که البته در شهرهای دیگری همچون اصفهان هم تولید می شود) از آرد و جوانه گندم است که بسیار غنی بوده و سرشار از ویتامین گروه B است. برای تولید سوهان به این ماده احتیاج مبرم وجود دارد.

دو ماده دیگر از مواد تشکیل دهنده سوهان که در خوشمزه کردن سوهان و دادن عطر فوق العاده به این شیرینی نقش اساسی دارد، گلاب و هل هستند که به طور حتم بدون وجود آنها، بوی سوهان به این دلپذیری نمی شد!

موارد دیگری از مواد تشکیل دهنده سوهان، در زمره شیرین کننده ها می باشند. از جمله گلوکز مایع، شکر و عسل که بدون آن ها از طعم شیرین سوهان خبری نبود.

وجود مغزهایی مانند بادام و پسته بعنوان مواد تشکیل دهنده سوهان، علاوه بر زیبایی دادن به سوهان و خوشمزه تر کردن آن، سبب خاصیت بخشیدن به این شیرینی در کنار دیگر ترکیباتش خواهد شد.

زرده تخم مرغ و زعفران هم علاوه بر دادن رنگ طلایی و خوش رنگ کردن سوهان، خاصیت چسبندگی به آن داده و بوی زعفران هم سبب خوش عطرشدن بیشتر سوهان خواهد شد.

بله، مواد تشکیل دهنده سوهان با همین سادگی و مهمتر از همه به کارگیری فنونی خاص باعث تولید آن طعم و عطر می شود. اینجاست که متوجه هنر اصلی شیرینی پزهای ایرانی می شویم که چگونه از موادی چنین ساده، تولید شیرینی به این خوشمزگی می کنند!

سوهان عسلی اصفهان

انواع سوهان

سوهان با اینکه انواع مختلفی را شامل می شود اما تقریبا در ترکیبات همگی آنها از مواد تشکیل دهنده سوهان که نام بردیم، استفاده می شود. بیشترین تفاوت آنها در نوع حالت سوهان می باشد که ممکن است جامدتر و یا روان تر باشند و همچنین  شکل ظاهری آنها هم می تواند با یکدیگر تفاوت داشته باشد. مثلا در سوهان لقمه تکه های سوهان تک تک و جدا می باشد اما در سوهان دایره ای پیوسته و یکپارچه هستند. یا در سوهان حبه، ابعاد سوهان ها اندازه حبه های قند شده،کوچک و کم حجم که در این حالت میزان استفاده از سوهان هم برای افرادی که رژیم دارند مناسبتر خواهد بود.

سوهان عسلی

یک نوع سوهان به نام سوهان عسلی که خاص استان اصفهان می باشد هم وجود دارد که تفاوت های اساسی چه از نظر ترکیب و چه از نظر پخت با سوهان های قم دارند.

سوهان عسلی از ترکیب عسل و مغزها و شکر و زعفران و روغن آب کرده، درست می شود و بیشتر به شکل آبنبات بوده و ضخامتی متوسط دارد. مغزهای که می توانید در پخت سوهان عسلی از آنها استفاده کنید می تواند خلال بادام و پسته و بادام زمینی یا حتی کنجد باشد. حتی می توان برای طعم بخشی به سوهان عسلی به جز زعفران از پوست پرتقال، لیمو ترش یا حتی لیمو عمانی هم استفاده کنید.

در نهایت باید بگوییم که چه سوهان، عسلی باشد یا از ترکیب جوانه گندم تولید شده باشد، در هر حالت یکی از میان وعده های خوشمزه و مقوی به حساب می آیند که برای نگهداری از آنها حتما باید از شرایط خنک مانند یخچال و خشکی موجود در آن بهره ببرید. ظروف نگهداری از آنها باید درب دار و کاملا محفوظ باشند تا هوا در آن جابه جا نشود و البته بوی محتویات داخل یخچال را هم نگیرند. علاوه بر این در ارتباط با سوهان عسلی، به دلیل غلظت بالای شیرینی در آن، از سفت شدن و چسبیدن تکه های سوهان به یکدیگر هم جلوگیری شده و از دستبرد مورچه هم در امان خواهند ماند!

معمولا سوهان عسلی برای ایام عید نوروز و سال جدید می توانند در کنار دیگر تنقلات به زیبایی سفره پذیرایی شما بیافزاید و سوهان معمولی یا همان سوهان قم هم را در اکثر روزهای سال به راحتی می توانید در بسته بندی و قوطی های فلزی در شیرینی فروشی ها پیدا کرده و خریداری کنید.

توجه داشته باشید که در هنگام خرید هر کدام از این شیرینی های خوشمزه، حتما به بهداشتی بودن بسته بندی آنها و داشتن پروانه ساخت و پروانه بهداشت توجه کرده و تاریخ تولید و تاریخ انقضای آنها را هم مورد بررسی قرار دهید.

در این مقاله در مورد مواد تشکیل دهنده سوهان صحبت کردیم، امیدواریم توانسته باشیم با با ارائه این مطالب به اطلاعات شما افزوده باشیم.اکنون  قطعا به سوهان نه تنها به عنوان یک شیرینی بلکه به عنوان ماده ای ارزشمند نگاه می کنید.با وجود این شیرینی خوشمزه به طور حتم، لحظات شاد و زیبایی را در کنار عزیزان خود خواهید داشت.

 

اشتراک گذاری
شبکه های اجتماعی آنتیک:

فهرست مطالب