درباره گز و طرز تهیه گز خانگی

در این مقاله می خواهیم در مورد طرز تهیه گز خانگی صحبت کنیم. معمولا همه ما تنقلات و خوراکی های خوشمزه را برای پذیرایی از مهمان هایمان در نظر می گیریم و البته در این میان گاهی ممکن است خودمان را فراموش کنیم! برای خوردن چای عصرگاهی، احتیاج به یک خوشمزه شیرین داریم که طعم گس چای را متعادل تر کند و لذت بردن از آن را برایمان دوچندان کند. گز می تواند همان خوشمزه مطلوب باشد.

استقبال از محصولات داخلی

ایران ما از این خوردنی های خوشمزه کم ندارد. هر چهار طرف ایران را که به دقت نگاه کنید، در هر استان و شهر و روستایی، می توانیم انواع مختلف شیرینی، تنقلات، و خوردنی های خوشمزه را ببینیم که با نوع شیرینی  استان دیگر هم از نظر طعم و هم شکل و ظاهر متفاوت می باشد و همین تنوع باعث شده است که در طول گذر سالیان سال، با تغییر نسل ها، باز هم این مواد خوراکی ارزنده، جلب توجه نمایند و مورد استقبال نسل های جدید هم قرار بگیرد.

البته ما نباید فقط به استقبال داخلی خودمان بسنده کنیم و باید نگاه ما در درازمدت به فتح بازارهای خوراکی دیگر کشورها هم باشد. کشورهای زیادی در دنیا وجود دارند که فقط با اتکا به یک تولید غذایی و خوراکی، شهره عالم شدند! پس این پتانسیل برای کشوری مثل ایران با دنیایی از تنوع در زمینه تولید مواد خوراکی و تنقلات، بیشتر از بسیاری از کشورهای دیگر دنیا می تواند باشد.

کافیست به دور و برمان بیشتر توجه کنیم و به تولیدکنندگان این محصولات کمک کنیم. بله …حتی ما مصرف کنندگان هم با حمایت و خرید بیشتر این محصولات کمک بسزایی در رشد این واحدهای تولیدی هرچه قدر هم که خرد باشند، می توانیم بکنیم. به جای خرید شکلات ها و خوراکی های رنگارنگ خارجی، و یا محصولات کارخانه ای برای پذیرایی و یا حتی هدیه، می توانیم خوردنی های خوشمزه و اصیل ایرانی را مورد استفاده قرار دهیم.

اصفهان شهر سوغاتی های خوشمزه ایران

اصفهان یکی از استان های بسیار پیشرو و موفق در تولید انواع خوردنی های خوشمزه می باشد. کمتر کسی است که با شنیدن نام اصفهان یاد سوغاتی های خوشمزه آن مثل گز و پولکی یا صنایع دستی زیبایش مثل قلمکارهای منحصر به فرد و هنر خاتم کاری و …. نیفتد.

طرز تهیه گز خانگی آردی

البته تولید گز و انواع دیگر تنقلات اصیل اصفهانی اگرچه در شهرهای دیگر و یا حتی به شکل کارخانه ای هم صورت می گیرد و این جای خوشحالی دارد، اما فوت کوزه گری که درتولید سنتی و بومی این خوراکی شیرین، اتفاق می افتد در تولیدات کارخانه ای کمتر می توان دید.

شاید راز خوشمزگی آنها و تفاوت در طعم شان هم به همین مسئله بر می گردد. گز یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین محصولات خوراکی اصفهان می باشد که آوازه جهانی هم پیدا کرده است.

این سفید کوچک و خوشمزه، با داشتن انبوهی از مغزهای پر خاصیت مثل بادام و پسته، و همچنین ترکیبات دیگر طبیعی، مثل انگبین که نوعی شیره گیاهی و شیرین و خوش طعم می باشد، و یا جایگزین هایی مثل ترنجبین، خواص زیادی را در خود جای داده که استفاده از آن را برای هدفی دومنظوره ( لذت خوردن طعم خوب خوراکی و هم خواص درمانی) امکان پذیر می کند.

تهیه گز به شکل سنتی و آنگونه که در کارگاه های اصفهان اتفاق می افتد، زمانبر و البته مشکل است و به بیان دیگر، اگر در این کار نباشید شاید موفق نشوید.

اما ما در این مقاله قصد داریم شما را با طرز تهیه گز خانگی آشنا کنیم تا با تمرین و تکرار بتوانید از پس تهیه آن برآیید و بتوانید برای خود و خانواده تان گز خانگی درست کنید.

مواد لازم برای تهیه گز خانگی:

سفیده تخم مرغ: 2 عدد

بادکا یا گلوکز مایع: نصف لیوان دسته دار

شکر: 1 لیوان دسته دار

گلاب اصیل و خوشبو: نصف لیوان دسته دار

مغز پسته خلال شده یا مخلوط مغز بادام و پسته: 2 لیوان دسته دار

آرد: به مقدار لازم

طرز تهیه :

در طرز تهیه گز خانگی امده است که شکر و گلاب را روی حرارت با هم حل کنید و در همین حین هم سفیده های تخم مرغ را آنقدر بزنید تا حالت کف پیدا کند. در مرحله بعد از طرز تهیه گز خانگی، بعد از آماده شدن شربت گلاب، گلوکز مایع را اضافه کنید و در حدود 10 دقیقه به آن اجازه جوشیدن بدهید تا آنجا که غلیظ شده و بین دو انگشت، حالت کش مانند پیدا کند.                                                        

سپس در مرحله دیگری از طرز تهیه گز خانگی، وقتی شربت به شکل چسبنده خود رسید، سفیده های تخم مرغ که زده شده بودند را اضافه کرده، و مخلوط کنید. اضافه کردن سفیده ها را به تدریج و با مخلوط کردن کامل، با همزن و دور تند، انجام دهید.در همین حین هم می توانید مغزها را به مخلوط اضافه کنید.

سفیده تخم مرغ همزده

سپس در مرحله بعدی طرز تهیه خانگی، کار همزدن که تمام شد می توانید گز آماده شده را با قاشق برداشته و در آرد بغلطانید و به شکل گرد آن را در بیاورید. گزها را به مدت دو ساعت در یخچال نگه دارید تا سفت شوند. برای نگهداری طولانی مدت از گزها هم باید ظرف آنها را آرد پاشی کنید.

طرزتهیه گز خانگی لقمه هم مانند گز آردی است فقط با این تفاوت که در تهیه گز لقمه، شکر را با آب جوشانده و حرارت می دهیم و شربت درست می کنیم. گلاب را هم به سفیده های تخم مرغ اضافه می کنیم و به خوبی با همزن آنها را هم می زنیم. بقیه مراحل آماده سازی با روش درست کردن گزآردی یکی است.

حتما در نظر داشته باشید که هنگام حرارت دادن سفیده ها و شربت، حرارت خیلی زیاد نباشد تا سفیده ها حالت سوختگی و یا بستن، پیدا نکند.

بعد از آماده شدن گزها هم، آنها را حتما مدت طولانی در یخچال نگه دارید تا شکل بگیرند. همچنین لابه لای آنها از آرد استفاده کنید تا به مرور زمان به هم نچسبند.

در این مقاله در مورد طرز تهیه گز خانگی صحبت کردیم. امیدواریم که با تهیه این خوراکی خوشمزه به دست خودتان، لذت خوردن آنها برای شما چند برابر شده و در کنار خانواده و عزیزان خود، شیرین ترین لحظه ها را تجربه کنید. ازینکه با ما همراه بودید صمیمانه از شما سپاسگزاریم.

اشتراک گذاری
شبکه های اجتماعی آنتیک:

فهرست مطالب