راهنما و طرز تهیه سوهان خانگی

برای بعضی از بانوان خانه دار، طرز تهیه سوهان خانگی یکی از تفریحات و سرگرمی های جالب به شمار می رود که علاوه بر پرکردن اوقات فراغت می تواند اطمینان خاطر کامل از محصول نهایی را از نظر بهداشت و سلامتی برای آنها، فراهم کند. در این مقاله می خواهیم در مورد طرز تهیه سوهان خانگی صحبت کنیم.

گاهی اوقات ممکن است برای افرادی که فاقد فر در خانه هستند، این امکان وجود نداشته باشد تا بتوانند شیرینی و کیک و دسر درست کنند. اما بهتر است این افراد هم بدانند که تعداد زیادی از شیرینی ها و تنقلات اصیل ایرانی وجود دارند که می توان آنها را بدون نیاز به فر تهیه کرد و از خوردن شان نهایت لذت را برد.

یکی از این شیرینی های بسیار خوش طعم و خوشمزه، سوهان می باشد که بسیار مورد استقبال افراد قرار می گیرد. البته شاید در نگاه اول تصور کنید که این شیرینی پخت خیلی سختی داشته باشد و بهتر است آن را به صورت حاضر و آماده از بازار خریداری کنید ولی برای آن دسته از افرادی که علاقمند به شیرین پزی هستند، پخت سخت و مشکل، معنا ندارد. در ضمن اینکه به طور کلی هم پخت این شیرینی کار خیلی سختی  نیست.

در طرز تهیه سوهان خانگی ابتدا مواد اولیه آن را باید تهیه کرد و سپس اقدام به بقیه مراحل پخت کرد.

مواد اولیه در طرز تهیه سوهان خانگی

آرد سفید، آرد جوانه گندم، آب، روغن، شکر، پودر پسته، زعفران، زرده تخم مرغ، هل یا گلاب

تهیه سوهان در کارگاه ها با درست کردن سوهان در منزل تفاوت هایی دارد. اما به طور کلی روند انجام عملیات آماده سازی خمیر سوهان یکسان می باشد.

طرز تهیه سوهان خانگی

در طرز تهیه سوهان خانگی  آمده است که ابتدا باید آرد سفید شیرینی پزی را با آرد جوانه گندم در یک ظرف مخلوط کرده و به آنها آب اضافه کرده و آنها را هم می زنیم تا گلوله های آرد کاملا حل شده و محلول یکدستی بوجود بیاید. سپس در مرحله بعد از طرز تهیه سوهان خانگی این محلول را روی حرارت کم قرار داده و به هم زدن ادامه می دهیم و بعد از اینکه بوی آرد کم شد و به اصطلاح بوی خامی نمی داد، حرارت را قطع می کنیم و به این محلول مقداری زمان استراحت می دهیم.

در مرحله بعد از طرز تهیه سوهان خانگی ، بعد از استراحت دوباره محلول را روی حرارت قرار داده تا به جوش برسد، در این زمان شکر را به مخلوط اضافه می کنیم. لازم است در همین حین زرده تخم مرغ و روغن یا کره و زعفران آب کرده را هم با همزن دقیق هم بزنیم و مخلوط کنیم.

مخلوط زرده تخم مرغ و روغن و زعفران را بعد از اینکه محلول آرد و شکر کمی خنک شد، به آنها اضافه کرده و به طور مرتب با همزن  به همزدن خود ادامه می دهیم.

سپس در مرحله ای دیگر از طرز تهیه سوهان خانگی ، این ترکیب جدید را روی حرارت قرار می دهیم تا کاملا غلیظ شود و به مرور آب آن تبخیر شود.

آرد سفید بعنوان یکی از مواد سوهان

در همه این مراحل همزدن را فراموش نمی کنیم. کم کم میزان غلظت ترکیب به حدی می رسد که ترکیب ما شکل خمیری به خود می گیرد. وقتی به مرحله خمیر رسیدیم حرارت و همزدن را قطع می کنیم و هل آسیاب شده را به خمیر اضافه کرده و با خمیر ترکیب می کنیم.

سپس خمیر را روی سینی که مقداری چرب شده باشد، پهن کرده و می توانیم به قطعات کوچکتر آنها را تقسیم کنیم. ( این مرحله در کارگاه های سوهان پزی در سینی غنچه گیری و با وسیله ای به نام غنچه گیر انجام می شود).

در مرحله ای دیگر از طرز تهیه سوهان خانگی ، قطعات کوچکترشده را با وسیله ایی مانند وردنه یا گوشتکوب باید بکوبیم.( در کارگاه ها با وسیله ای به نام مشته این کار انجام می شود).

 این حرکت باعث پهن تر شدن خمیر سوهان خواهد شد. در این مرحله مغز بادام یا پودر پسته را به عنوان تزئین روی خمیر پاشیده و دوباره با گوشتکوب یا همان مشته به کوبیدن روی خمیر ادامه می دهیم. بعد از اتمام مرحله کوبش، اجازه می دهیم تا سوهان خنک شود و شکل نهایی خود را بگیرد.

به طور قطع و یقین، برای ما که برای اولین بار سوهان درست می کنیم، این فرایند می تواند سخت و مشکل به نظر بیاید اما به طور حتم بعد از اولین و یا دومین تجربه، می توانیم از مشکلات کار کم کنیم و قلق پخت سوهان را به دست بگیریم.

ویژگی های یک سوهان خوب

سوهان باید رنگ زرد مایل به طلایی داشته باشد و نباید به رنگ قهوه ای سوخته به نظر برسد. همچنین بوی عطر هل و زعفران از آن به مشام برسد و بوی تیزی و کهنگی ندهد. روغن و چربی بر روی قطعات سوهان نباید دلمه کرده باشد. استفاده از رنگ های خوراکی در سوهان مجاز نیست.

برای نگهداری از سوهان هم حتما آنها را در یخچال نگه دارید و بهتر است در ظرفی درب دار آنها را قرار دهید تا نفوذ هوا و رطوبت به داخل ظرف امکانپذیر نباشد. همچنین از تابش نور مستقیم خورشید بر روی ظروف نگهداری هم باید جلوگیری به عمل آورد.

در طرز تهیه سوهان خانگی آمده است  که اینکار می تواند به یک سرگرمی حتی برای بچه ها تبدیل شود و به این ترتیب علاوه بر فراهم آمدن اوقات خوش و به یادماندنی، آنها را هم در خوردن این نوع از شیرینی های مقوی تشویق کرد.

پسته بعنوان یکی از مواد سوهان

زیرا همانطور که حتما در جریان هستید، تنقلاتی همچون سوهان بسیار پرفایده و مفید برای ارگانهای بدن می باشند و می توانند به سبب خواصی که مواد اولیه آنها دارند، مانع از بروز مشکلات در آینده هم بشوند.

می توانید در پخت سوهان تنوع و سلیقه هم به خرج داده و برای تزئین آن از مغزهای دیگر و یا حتی گل سرخ هم استفاده کنید. و در کنار خانواده و دوستان خود؛ اوقات شیرینی را سپری کنید.

اگر هم مایل به خرید سوهان آماده از بازار هستید، بهتر است حتما به نام برند سوهان، تاریخ تولید و انقضا و پروانه ساخت آن، علامت استاندارد و مجوزهای بهداشتی آن دقت کافی را داشته باشید و مراقب باشید در بسته بندی محفوظ تا فروشگاه یا شیرینی فروشی حمل و عرضه شده باشد.

در این مقاله در مورد طرز تهیه سوهان خانگی  صحبت کردیم. امیدواریم که به راحتی و بدون مشکل خاصی بتوانید، سوهان، این شیرینی اصیل و قدیمی ایرانی را در منزل تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید. از اینکه با ما همراه بودید و این مقاله را خواندید بسیار سپاسگذاریم.

اشتراک گذاری
شبکه های اجتماعی آنتیک:
سوهان قم همراه با پسته و بادام

فهرست مطالب