در گز از چه مغزهایی استفاده می شود؟

یکی از موارد مهمی که می توانیم راجع به تنقلات خوشمزه ایرانی همچون گز بگوییم استفاده از انواع مغزها است که علاوه بر بالابردن سطح کیفیت و طعم آن ماده خوراکی، خواص بسیاری را به آنها اضافه می کنند. ایران مهد تولید خشکبار و دانه های مغذی است. دانه های که با زحمت فراوان در این خاک کشت شده و مورد بهره برداری قرار می گیرند. از جمله پرکاربردترین آنها می توانیم به مغز بادام، پسته، گردو و فندق اشاره کنیم. مثلا در مورد مغز گردو، آن را می توانیم علاوه بر استفاده در غذاهای خوشمزه ای مانند فسنجان، در شیرینی هایی مانند شیرین گردویی، انواع حلوای محلی مازندرانی، کماچ کرمان، رنگینک جنوب، باسلوق؛ باقلوا و قطاب یزد هم به کار برد.

در مورد مغز بادام و پسته هم به همین ترتیب هم در غذاهایی مانند پسته پلو دامغان و هم در انواع شیرینی های مانند گز به شکل خلال و یا به شکل پودر برای تزئین در شیرینی های دیگر می توان به مصرف رساند.

مغزهای موجود در گز:

امروز می خواهیم راجع به گز و استفاده مغزهایی مانند بادام و پسته در آنها صحبت کنیم. گز یکی از خوشمزه ترین و معروفترین شیرینی های ایرانی است که همه آن را با نام سوغات اصفهان می شناسند. ظاهری سفید همراه با طعم شیرین و بسیار خوش طعم و سرشار از مغزهای خوشمزه که دارای خواص درمانی بسیاری می باشد.

حتما می دانید که درخت بادام و پسته، رقم های متنوعی داشته و بنابراین محصول بادام و پسته ای که در نهایت به دست می آیند؛ از نظر ظاهری با یکدیگر متفاوت خواهند بود. برای اینکه پسته بتواند مورد استفاده در گز قرار بگیرد باید از رقم های ویژه ای باشد تا علاوه بر حفظ کیفیت گز باعث خوش طعم تر شدن آن نیز شود.

بادام یکی از مغزهای تشکیل دهنده گز می باشد.

هر چه مغز پسته مورد استفاده در گز سبزتر و باکیفیت تر باشد، در نهایت اثرگذاری مثبت تری بر گز خواهد گذاشت. از جمله مغز پسته های که در گزها (بسته به نوع درصد و نوع سفارش گز) مورد استفاده قرار می گیرند می توانیم به رقم های اکبری، آقایی، بادامی ، کله قوچی و فندقی اشاره کنیم. در این میان مغز پسته فندقی به دلیل ظاهری پسندیده تر و سبزتر در تولید گزها هم کاربرد بیشتری خواهند داشت.

پسته، یکی از مغزهای موجود در گز:

پسته ها دارای املاح و ترکیبات بسیار پرفایده ای هستند که از هزاران سال قبل به عنوان منبع تغذیه از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار بوده اند. انواع ریزمغذی ها، کلسیم، آهن، روی و پتاسیم همگی بخشی از ترکیبات معدنی مهم در این مغزهای سبز و کوچک هستند. با توجه به این ترکیبات مغز پسته می تواند در تقویت سیستم ایمنی بدن، کاهش خطرات مربوط به بیماری های قلبی و عروقی، کاهش کلسترول خون و ده ها مورد دیگر، نقش پررنگی را ایفا کند.

اگر شما تنها گز با مغز پسته به تنهایی بخواهید از نظر قیمتی گرانتر بوده و به همین دلیل است که اکثرا در مراحل تولید گز و تعدیل قیمت نهایی، از مخلوط هر دو مغز استفاده می شود. البته همین طور گز با مغز بادام به تنهایی نیز وجود دارد.

درصد مصرف مغز بادام و پسته در انواع گز هم می تواند متفاوت باشد از 25% تا 35% و بیشتر.

نحوه استفاده از مغزها در تولید گز:

برای به کاربردن مغزها در تولید گز، آنها را شستشو داده و خشک می کنند تا آلودگی میکروبی در آنها از بین برود. البته بسته به نوع برند و اسم و رسمی که تولیدی گز دارد، ممکن است از مغزپسته های کم کیفیتی استفاده شود که شاید آلودگی های قارچی داشته باشند و در هنگام مصرف آنها، دقت کافی به عمل نیاید!

چگونه از مغزها در درون گز استفاده کنیم؟

به همین دلایل است که خرید گز را با برندهای معتبر و شناخته شده باید انجام داد. بعد از مرحله شستشو و خشک شدن، مغزها پاکسازی می شوند و مغزهای معیوب و مشکل دار از مغزهای سالم جداسازی می شوند. و به منظور استفاده از گز در مراحل نهایی آماده سازی، روانه بخش تولید می شوند.

همانطور که در سطور بالا عنوان کردیم، قیمت نهایی گز بسته به درصد مغز به کار رفته در آن می تواند متفاوت باشد. درصد مغز یعنی میزان مغز به کار رفته به کل وزن گز.

چرا از مغزها در تولید گز استفاده می شود؟

به طور کلی گزها به دلیل استفاده از انگبین و دیگر مواد پرخاصیت دیگر مثل سفیده تخم مرغ، تنقلاتی پرخاصیت به حساب می آیند که البته وجود مغزها در آنها، این خاصیت را دوبرابر کرده است. استفاده از مغز فندق چندان رواج ندارد ولی می تواند این مغز خوشمزه و مقوی هم به عنوان یکی از گزینه های جدید به منظور تنوع بیشتر در تولید نهایی، مطرح شود. در ضمن اینکه مغز فندق نیز خواص فراوانی را در خود دارد. مثل کمک به خون سازی و حفظ استخوانهای بدن.

مغزها، چه بادام و چه پسته باید در شرایط خوبی نگهداری شده باشند. زیرا ممکن است مورد حمله آفات و حشرات قرار بگیرند. باید مغزها را در شرایط خشک و خنک قرارداد. نم و رطوبت عامل کپک و بیماری های قارچی می باشد. همچنین آنها را در سطح بالاتری نسبت به کف انبار و یا دیوار باید نگهداری کرد.

مغزهای بادامی که در تولید گز مورد استفاده قرار می گیرندهم باید علاوه بر رنگ قهوه ای روشن طعم شیرینی بدهند و استفاده از رقم های خوب و با کیفیت بادام، می تواند این دو نیاز را مرتفع کند.

پاکسازی مغزها در مراحل تولید گز از اهمیت بالایی برخوردار است که به نوعی سبب یکسان سازی و یکدست شدن محصول نهایی از نظر شکل و ظاهر و همچنین طعم و مزه، خواهد شد.

وجو مغز بادام و پسته در گز، سبب می شود که مصرف این شیرینی خوشمزه برای کودکان بسیار پرفایده عمل کرده و به رشد و نمو آنها بخصوص در سال های اولیه زندگی کمک شایانی بکند. همینطور برای مصرف سالمندانی که مشکلات دیابتی ندارند و یا خود گز از ترکیب انگبین طبیعی درست شده باشد. به این ترتیب قند موجود در آن، مضر نمی باشد.

استفاده از شیرینی و تنقلات ایرانی همراه طعم خوشی که به همراه می آورند، خواص درمانی را هم به ما هدیه می دهند. امید که از این محصولات خوشمزه و پر خاصیت بیشتر از قبل استفاده کنیم.

اشتراک گذاری
شبکه های اجتماعی آنتیک:
مغزهای موجود در گز

فهرست مطالب